بیوگرافی دکتر رضا اسدی

من دکتر رضا اسدی پزشک و پژوهشگر سلامت هستم.

دکتر رضا اسدی دانش آموخته رشته پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد که تحصیلات خود را سپس در زمینه پژوهش در سلامت دردانشگاه شفیلد انگلستان ادامه داد و سپس مدرک MPH و به دنبال آن دکترای تخصصی اپیدمیولوژی را از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت نمود. او در مقاطعی در دانشگاه مونستر آلمان نیز به فعالیت های پژوهشی اشتغال داشته است.

دکتر رضا اسدی پژوهشگر حوزه سلامت است و بیش از ۵۰ عنوان مقاله در زمینه سلامت با گروه های علمی مانند GlobalSurg وابسته به سازمان بهداشت جهانی و موسسه IHME مستقر در دانشگاه واشنگتن منتشر کرده است. وی همچنین تالیفاتی در زمینه آموزش پزشکی دارد که در این راستا با مراکز علمی بزرگی مانند کلینیک میو در روچستر آمریکا همکاری نموده است. مجموعه تالیفات وی در گوگل دانشمند لیست شده است که در این لینک قرار دارند.

وی همچنین در همکاری با سازمان های مردم نهاد بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی، سازمان جهانی ارتباطات همکاری داشته و در مقر سازمان ملل در ژنو دعوت شده و سخنرانی داشته است. عمده همکاری وی با این سازمان ها در زمینه تکنولوژی های سلامت و توسعه پایدار می باشد.

وی مدیرعامل شرکت نشر علمی ضامن سلامتی و همچنین مدیرعامل شرکت بین المللی DoNotEdit در اروپا و همچنین مدیر استارت آپ های سلامتی برای همه و سامانه همکاری پژوهشی گسترده فضا است. وی موسس سازمان مردم نهاد سلامت واحد در شهر مشهد نیز می باشد.

او علاقه زیادی به تجارت الکترونیکی داشته و لذا در همین راستا اقدام به راه اندازی یک فروشگاه آنلاین در حوزه سلامت نیز نموده است که تحت عنوان جوزای بنفش (Gemini.vio) فعالیت می نماید. همچنین وی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام نیز فعالیت دارد.

وی علاوه بر فعالیت های پژوهشی تاکنون محصولات نرم افزاری زیادی مانند ویرچولب (نرم افزار شبیه سازی آموزش)، مگانما (سامانه ابرتصاویر بافت شناسی) و سلام پزشک (نرم افزار مدیریت مطب و کلینیک) نیز تولید کرده است.

وی تالیفات چاپی مانند معلم چندرسانه ای، رایانه همراه در پزشکی، تفکر برتر و همچنین کتاب رفرنس جامعه شناسی پزشکی و کتاب لاتین Circles of reasoning منتشر شده در آمازون را در کارنامه تالیفات خود دارد.

سخنرانی ها

دکتر اسدی سخنرانی های زیادی در مجامع بین المللی و داخلی داشته است و یکی از علایق وی شرکت در همایش ها و ملاقات با پژوهشگران و اندیشمندان است.

او که همواره تلاش در راه ارتقای سلامت جامعه را سرلوحه کار خود قرار داده است، چندین با در مقر سازمان ملل در شهر ژنو و سازمان IAEA در شهر وین سخنرانی داشته است. او تلاش می کند که با ارائه راهکارهای مبتنی بر فناوری راه هایی برای ارتقای سلامت و زیست طولانی و توام با سلامت واحد گامی در راستای به زیستن دیگر اعضای جامعه بردارد.

او دبیر سومین و نهمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی بوده و در پنل ها و جلسات متعددی در زمینه یادگیری الکترونیکی در سطح کشور سخنرانی داشته است. همچنین وی در زمینه اپیدمیولوژی و روش تحقیق در علوم پزشکی کارگاه های آموزشی زیادی را برگزار نموده است.

اختراعات

وی ذهن خلاقی داشته و چندین مورد اختراع ثبت شده دارد. اختراعات وی عمدتا در زمینه آموزش بوده و معمولا اختراعاتش را از طریق چاپ سه بعدی طراحی میکند. در همین راستا طراحی اتوسکوپ متصل به تلفن همراه، طراحی هولدر ویژه برای آموزش آنلاین با تلفن همراه، و طراحی چندین مولاژ آموزش پزشکی از جمله کارهای او است.

وی برای طرحی که در نمایشگاه سالیانه اختراعات شهر ژنو ارائه نمود، مدال طلا دریافت کرد. این اختراع در خصوص طراحی سیستم انتقال کالاها از طریق سیستم لوله کشی زیرزمینی بود که تحت عنوان GoodsNet ارائه شد و این طرح چندین سال بعد، برای اولین بار توسط پارلمان کشور سوییس بعنوان یک نیاز اجتماعی معرفی شده و طرح اجرایی آن مورد تصویب دولت این کشور قرار گرفت. این طرح همچنین در نمایشگاه Cebit آلمان در سال ۲۰۱۷ ارائه شد و مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار گرفت.

دکتر رضا اسدی علاوه بر علم دستی بر هنر نیز دارد و نقاشی را به سبک کوبیسم یا سورئال پیگیری می کند و طرح های نقاشی وی تاکنون در چندین مجله و کتابچه آموزشی منتشر شده است. از جمله آثار وی نقاشی غریبه های آشنا: عابران و جوزای بنفش می باشد که با رنگ آکریلیک اجرا شده اند.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است