خدمات تخصصی پرتال سلامتی برای همه 

Image
مشاوره دارویی

مشاوره دارویی

مشاوره تخصصی

مشاوره تخصصی

دستیار سلامت دیجیتال

دستیار سلامت دیجیتال

تفسیر آزمایشات

تفسیر آزمایشات

مقالات پیشنهاد سردبیر 

Image

سیستم نظارت از راه دور بیمار، سیستمی است که برای همه بیماران به ویژه بیماران خاص که ناتوانی جسمی دارند و یا سالمند هستند بسیار مفید بوده زیرا بوسیله این سیستم وضعیت جسمانی و یا علائم حیاتی بیمار مانند ضربان قلب ،فشار خون،میزان اکسیژن و میزان قند خون بیمار از راه دور و از مراکز درمانی به صورت real time نظارت و کنترل می شود و در صورت لزوم به پزشک مربوطه ارسال می شود و پزشک بر اساس وضعیت کنونی کارهای لازم را جهت ادامه درمان بیمار انجام می دهد.

سیستم نظارت از راه دور بیمار یا Remote patient monitoring system و یا به اختصار RPMS یک سیستم نظارتی  از راه دور است که وضعیت سلامتی و فیزیولوژی بیماران توسط سیستم فوق از مراکز درمانی که میتواند درمانگاه ،بیمارستان و غیره باشد نظارت و کنترل شود.

نظارت بر بیمار از راه دور، همچنین به نام بهداشت و درمان خانگی  نامیده می شود، یک نوع مراقبت بهداشتی سیار است که به بیمار اجازه می دهد از یک دستگاه پزشکی سیار برای انجام  آزمایشات روتین و ارسال اطلاعات آزمایش به یک مرکز مراقبت  بهداشتی در زمان واقعی استفاده کند.

نحوه عملکرد

روند عملکرد سیستم ها به این صورت است که داده ها از طریق سنسورهایی که به بدن بیمار وصل استاز طریق راه های ارتباطی شبکه ای مثل Wi-Fi ,Bluetooth به یک واسط که میتواند یک موبایل هوشمند و یا یک کامپیوتر باشد ارسال شود سپس برنامه نصب شده روی واسط ، اطلاعات را از طریق اینترنت به سرور مرکزی (مستقر در بیمارستان) ارسال می کند سپس اطلاعات به پزشک مربوطه و مراقبان تعریف شده بیمار ارسال میشود که طبق طلاعات دریافتی ،پزشک در صورت لزوم دستور های لازم را جهت روند بهبود بیماری اتخاذ کند.

نظارت بر بیمار از راه دورمزایای فراوانی برای ارائه دهندگان خدمات سلامت و بیماران دارد. پایش بیمار از راه دور، سبب تسهیل دسترسی پزشکان به اطلاعات بیمار می گردد. همچنین خدمات با کیفیت بالاتری به تعداد بیماران بیشتری ارائه خواهد شد. از سوی دیگر این نوع خدمت نوین مزایایی برای بیماران خواهد داشت نظیر:

  • دسترسی بهتر به مراقبت های بهداشتی مستقل از مکان و زمان
  • بهبود کیفیت مراقبت
  • پشتیبانی، آموزش و بازخورد بهبود یافته

در کشور ما شمار گیرندگان خدمات سلامت رشد چشمگیری داشته است که این امر دسترسی به ارائه دهندگان خدمات سلامت را مشکل تر کرده است. نظارت بیمار از راه دور سبب بهبود بکارگیری از ظرفیت پزشکان برای درمان بیماران می گردد.

نظارت بیمار از راه دور علاوه بر بهبود میزان مراقبت نیز توانایی بهبود کیفیت مراقبت را دارد زیرا پزشکان به طور مستقیم و در زمان واقعی به داده های مربوط به بیمار متصل می شوند که این امر منافع بیشتری برای بیمار به همراه خواهد داشت.

Image

بر اساس پایش یکپارچه ای که به عنوان نمونه یک برنامه نظارت بیمار از راه دور برای کاهش نارسایی قلب و پایش بیماران توسط صورت گرفته است: 94 درصد از بیماران این نوع ارائه خدمت و بهره گیری از تکنولوژی را آسان ارزیابی نمودند و آن را به دیگران توصیه کردند زیرا باعث دسترسی بهتر به خدمات سلامت شده بود.

ارائه خدمات مشاوره بهداشتی و سلامت از راه دور مزایایی برای ساکنین نواحی محروم خواهد داشت و منجر به دسترسی بهتر به پزشکان ، کاهش هزینه‌های

مراقبت‌های پزشکی، ایجاد خدمات مراقبت پزشکی (در سطح جغرافیایی و جمعیتی وسیع)، کاهش نقل و انتقال بیماران به مراکز درمانی می‌باشد.

صنعت مراقبت های بهداشتی روزانه تغییر می کند و برای کسی که در آن کار می کند یا برای آن، تعجب بزرگ نیست. اهمیت مراقبت های بهداشتی از بین نمی رود، به این معنی که مردم همیشه به دنبال راه هایی برای اطمینان از اینکه آنها می توانند دکتر خود را ببینند، برای خدمات پرداخت کرده و سلامت خود را حفظ کنند. مشکل برای بسیاری از افراد در صنعت مراقبت های بهداشتی، میزان کارایی و کارایی عملیات خصوصی است. این یک کار آسان نیست و نیاز به دانش پزشکی فراوانی در هر دو دفتر و از لحاظ مدیریت کاغذ و کار با کانال های مناسب در سایر جنبه های کار دارد.

بسیاری از پزشکان اقدامات خصوصی خود را به نفع کار بیمارستان انجام می دهند، زیرا استرس از کارکردن با اسناد و مدارک پشت صحنه، دیگر موضوع آنها نیست. در حال انجام یک تمرین خصوصی وقت گیر است و پزشکان بیشتر از آنها ترجیح می دهند. بخش خطرناک این امر کمک به بیمارانی است که به کمک نیاز دارند، در حالی که نگرانی در مورد موارد مطابق، قوانین HIPPA و هر چیز دیگری که در زمینه پزشکی مورد نیاز است، کمک می کند. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان برای کمک به عملکردهای پزشکی خود مشغول به کار هستند. اگر شما مطمئن نیستید که چگونه یک مشاور پزشکی می تواند به نفع عمل شما باشد، در اینجا چند روش شگفت انگیز است که شما فقط می توانید از استخدام مشاور خودتان بهره مند شوید.

1- مقرون به صرفه است

استخدام یک مشاور برای وارد کردن و رسیدگی به نیازهای کسب و کار شما یکی از مواردی است که به لحاظ مالی به لحاظ مالی قابل انجام است تا بتوانید از عمل جراحی کوچک خود بهره مند شوید. وقت خود را بهتر از بیماران خود صرف می کنید تا اینکه با کارنامه و الزامات مورد نیاز برای انجام تمرین باشد. هنگامی که شما یک مشاور پزشکی را استخدام می کنید، به عنوان بخشی از توصیف شغلی خود برای رسیدگی به این موارد می شود، بنابراین می توانید به بیماران پزشکی خود تمرکز کنید.

2- بهبود تجربه بیمار

با یک مشاور پزشکی در هیئت مدیره خود، تجربه کامل بیمار خود را تا حد زیادی بهبود می بخشد. هنگامی که شما تمام وقت خود را صرف تمرکز در مورد نحوه ثبت فایل های کاغذی و مقابله با چیزهایی که عمل خود را باز نگه دارید، می توانید زمان بیشتری را با بیماران خود صرف کنید. این بدان معنی است که شما می توانید بیماران بیشتری را در یک روز مشاهده کنید. شما زمان بیشتری برای صرف کردن با بیماران خود دارید و شما بیماران خود را در زمان انتظار در اتاق انتظار بیش از حد نزده اید زیرا شما در انطباق اداره اداری خود و سایر شرایط مورد نیاز شخص دیگری برای شما مسئولیت دارد.

3- جریان کار بهتر

آیا شما به سختی کار می کنید تا اطمینان حاصل کنید که بیماران شما قادر به دیدن شما بیشتر و صرف زمان کمتری در اتاق انتظار هستند یا مایل به بهبود شیوه های صورتحساب خود هستند، یک مشاور پزشکی می تواند به شما کمک کند تا این کار را انجام دهید. یک مشاور پزشکی می تواند به شما در بهبود تمامی شیوه های کسب و کار خود با استفاده از زمان برای مدیریت پس زمینه کار، تکالیف و تحقیقات انجام شده برای ایجاد گزینه ها و راه حل های بهتر کمک کند. شما می توانید با هم به بحث درباره ایده ها برای بهبود تجربه کلی برای کارمندان و بیماران خود بپردازید، اما شما این امکان را دارید که شخص دیگری بتواند تمام کارهایی را که برای اجرای این سیستم جدید انجام می دهید، مدیریت کند تا بتوانید روی بیماران خود تمرکز کنید.

4- افزایش سود

این همیشه در مورد خط پایین پزشکان نیست. این در مورد بیمار است و زندگی آنها را ذخیره می کند، اما این نیز در مورد سود است. هنگامی که شما توانایی صرف وقت خود را در دفتر را با تمرکز بر بیماران و روزانه بیشتر از آنها مشاهده می کنید، می توانید زمان بیشتری را با افرادی که برای شما بیشتر اهمیت دارند، صرف کنید. این به این معنی است که شما برای گرفتن پول بیشتر و دیدن بیماران بیشتر تمرکز می کنید. یک مشاور پزشکی تمام کارهای دیگر را برای شما انجام می دهد تا بتوانید با دیدن تعداد بیشتری از بیماران در یک روز پول بیشتری کسب کنید.

استخدام یک مشاور پزشکی به شما پول می دهد، اما پولی که شما صرفه جویی می کنید و در نتیجه این شخص در کارکنان قابل توجه است. مقدار کمی که هر سال به این شخص پرداخت می کنید، در مقایسه با سود بسیار زیادی که شما در مورد کسب و کار خود می کنید، پنی است. شما می توانید یک مقدار زیادی از بهبود در خط پایین را ببینید زمانی که شما زمان را برای کسی که با تجربه و دانش برای کمک به بهبود عمل خود را.

Image

امروزه بسیاری از ابزارها برای نظارت و بهبود سلامت ما طراحی شده اند.

چگونه این فناوری به ما در مورد سلامتی کمک می کند؟

افرادی که سلامت خود را از طریق دستگاه های هوشمند ردیابی می کنند، به طور معمول نگاهی دقیق تر به سلامت خود دارند. داشتن یک ردیاب، مانند کسی که تعداد گام ها را کنترل می کند و روزانه میزان کالری سوزان می کند، فرد را تشویق می کند که مسئولیت پذیری خود را بر عهده بگیرد و آگاهی خود را از اینکه چقدر مناسب است، افزایش می دهد.

برچسب های بهداشتی نیز در بازار قرار دارند که در داخل لباس های خود قرار دارند. پیوند آنها را با تلفن خود برای پیگیری فعالیت خود، خواب، ضربان قلب، الگوهای تنفس و سطوح استرس.

ورزش نیز تمرکز مهم تکنولوژی پوشیدنی است. برای مثال، تکنولوژی رطوبت رطوبت، رطوبت را از بدن فرد به جای جذب رطوبت حرکت می دهد. و نوآوری های کنترل دما به حفظ ورزشکاران در دمای مطلوب در طول ورزش و افزایش جریان خون کمک می کند. این باعث می شود که اکسیژن بیشتری به بدن وارد شود که باعث کاهش استرس عضلانی، گرفتگی و همچنین می تواند عملکرد را 5٪ افزایش دهد.

علاوه بر بیماران، پزشکان، پرستاران و متخصصین می توانند از فناوری پوشیدنی بهره مند شوند.

پیش بینی می شود که میلیون ها دستگاه پوشیدنی هوشمند در سال 2020 در بازار با ارزش 34 میلیارد دلار فروخته شود.

  • مچ بند - 164 میلیون
  • ساعت - 110 میلیون
  • عینک - 97 میلیون
  • دوربین های پوشیدنی - 25 میلیون
  • اکسسوری و جواهرات - 4 میلیون
  • غیره - 2 میلیون
Image

سیستم نظارت بر بیمار 

Image

TeleHealth یک پلت فرم سنجش سلامت از راه دور است. شهروندان می توانند با استفاده از این پورتال و طیف وسیعی از دستگاه های اندازه گیری پزشکی سنجش سلامت را در خانه اندازه گیری کنند. پزشکان و پرستاران می توانند اطلاعات بیمار از یک پورتال وب دسترسی داشته باشند. صفحه مرورگر به شما اجازه می دهد همه اطلاعات مربوط به سلامت بیماران خود را مشاهده و دسترسی داشته باشید.

تاریخچه پرتال سلامتی از راه دور 

2011

آموزش سلامت

2011

2012

انتشار ابزارک های سلامتی

2013

آموزش اطلاعات دارویی

2013

2015

نشر واژه نامه پزشکی

2016

انتشار اپلیکیشن سلام پزشک

2016

2018

راه اندازی فروشگاه اینترنتی سیب سل

2019

ارائه خدمات دوراپزشکی

2019