Image

مقالات سلامت دیجیتال

واقعیت افزوده و جراحی

همانطور که فناوری های دسترسی به داده ها تاکنون بسیار پیشرفت کرده اند ، گام بعدی ارائه اطلاعات بیمار در زمان واقعی، به جراحان است که می توانند از آن ها در روند های درمانی ساده یا پیچیده استفاده کنند .

ادامه مطلب...

کنترل دیابت با کمک فناوری ها

به نقل از سوزان برنستین ، 14 اکتبر 2017 به دنبال ابتلا به دیابت ، شما خواهان ابزارهایی برای پیگیری غذاهایی که می خورید ، سطح قند خونتان ، میزان فعالیت فیزیکیتان و اینکه هر روز وضعیت سلامت شما چگونه است ، خواهید بود . بعضی از این ابزارها که می توانند به شما کمک کنند عبارتند از 

ادامه مطلب...

جراحی روباتیک

جراحی روباتیک کامپیوتری مزایای متعدد زیادی نسبت به جراحی های تهاجمی سنتی و جراحی های لاپاروسکوپی دارد . این مزایا عبارتند از آن هایی که مخصوص جراح هستند مثل افزایش چالاکی دست ، کنترل حرکت ، و دید بهتر.

ادامه مطلب...

نرم افزار درمان رینیت آلرژیک

رینیت آلرژیک از جمله متداول ترین بیماری ها در جهان است و 20% از جمعیت استرالیا را تحت تاثیر قرار داده است . این بیماری در تمام گروه های سنی وجود دارد ، معمولا در سن پایین اتفاق می افتد و در سراسر چرخه زندگی باقی می ماند . رینیت آلرژیک غالبا کیفیت زندگی اجتماعی ، کار و کارایی و بازده مدرسه و آموزش را  کاهش می دهد.

ادامه مطلب...

اتصال مغز با ماشين

زماني كه توانايي استفاده از يك عضو خود را از دست مي دهيد حتي ساده ترين كارها نيز مي تواند به يك چالش تبديل شود. ابزارها با تكنولوژي بالا مي توانند با احياي استقلال كمك نمايند. فن آوري هاي جديد حتي ارتباط مغز با يك  مصنوعي را ممكن ساخته اند. اين اعضاي مصنوعي ابزارهاي مصنوعي (پروستتيك) بيونيك ناميده ميشوند.

ادامه مطلب...

تشخیص با واقعیت افزوده

واقعیت افزوده به پزشکان امکان بررسی بهتر علائم بیماران و توانایی دادن یک تشخیص پزشکی دقیق را می دهد . گاهی اوقات برای بیماران سخت است که به طور دقیق علائم بیماریشان را به پزشکشان توضیح دهند ، اما با واقعیت افزوده ، بیماران می توانند علائمشان را بهتر و راحت تر توضیح دهند 

ادامه مطلب...

واقعیت افزوده و سلامت

تکنولوژی های هوشمند ، آینده را شکل می دهند .با مرور و نگاهی به آینده که چگونه واقعیت افزوده به طور گسترده در صنعت مراقبت از سلامتی تعمید داده می شود ، شاهد آن هستیم که فرصت هایی را برای کارشناسان در این حیطه پدید آورده اند

ادامه مطلب...

بهترین گجت های سلامت 2019

شما چه فردی باشید که مقداری نگران سلامتیتان هستید ، چه یک ورزشکار حرفه ای باشید و یا به دنبال چیزی باشید که با کمک آن بتوانید به اندام مورد علاقه تان دست یابید ، ما برای شما لیستی از گجت هایی که میتوانید با کمک آن ها به اهدافتان دست یابید و حس خوبی را در سال پیش رویتان داشته باشید تهیه کرده ایم .

ادامه مطلب...

ارزیابی نوین کارایی ریه

سازمان غذا و داروی آمریکا اخیرا دستگاهی را تایید کرده است به نام سیستم تهویه کننده ی Xvivo با راه حلی انفجاری ، که می تواند به طور مداوم تهویه و اکسیژن رسانی را انجام دهد و ریه ای را که تصور می شده به طور کامل برای پیوند عضو از دست رفته را حفظ کند .

ادامه مطلب...