مشکلاتی را که شما به عنوان یک دختر جوان ممکن است با آنها مواجه شوید

دختر شرور

او زیبا، شناخته شده و خشن است، شایعه پراکنی می کند اسمها را مسخره میکند،  شرور است و سر به سر شما می گذارد.

چه باید کرد؟ با معلم یا مدیر یا والدینش در مورد او صحبت کنید. از او اجتناب کنید و سعی کنید با او درگیر نشوید و هیچ گاه سعی نکنید به او جواب دندان شکنی بدهید.

برجستگی سینه

سینه های هر دختری بالاخره برجسته میشود اما نه در یک زمان یا اندازه مشابه. برجسته شدن زودهنگام سینه ها ممکن است توجه ها را به سمت شما جلب کند که خیلی از آن خوشتان نیاید.

چه باید کرد: می توانید از سوتینی استفاده کنید که مناسب شما باشد. اگر سوتینی که از آن استفاده می کنید برایتان راحت نیست  و شما را اذیت می کند با بزرگتر مسئول خود (مثل یکی از والدین، مشاور یا معلم مورد اعتمادتان) در این باره مشورت کنید.

دستپاچه شدن در برقراری ارتباط آنلاین

کسی نام پسری را که دوستش دارید در صفحه فیس بوک شما منتشر کرده است و نیمی از بچه های مدرسه تان آن را دیده اند.

چه باید کرد: فیس بوک خود را تنها به دوستان نزدیکتان محدود کنید. تنظیمات شخصی خود را تغییر دهید تا تنها کسانی را که خودتان می خواهید بتوانند صفحه شما را ببینند یا پست بگذارد. اگر بچه های مدرسه تان به صورت آنلاین مزاحمتان میشوند آنها را بلاک کنید و به والدین و مدیر مدرسه خود اطلاع دهید.

از صحبت کردن خجالت می کشید

پاسخ را می دانید اما خجالت می کشید جلوی دیگران صحبت کنید.

چه باید کرد: افراد بسیاری از صحبت کردن در جمع خجالت می کشند. اما شما می توانید بر این ترس غلب نمایید. اگر مطمئن هستید که حرف خوبی برای گفتن دارید خود را محبور کنید که بلند صحبت کنید. هر چه بیشتر تمرین کنید این کار برایتان راحت تر میشود.

از بینی ام بدم می آید

بزرگ است و پر از جوش و فکر می کنید همیشه همه به بینی شما در مرکز صورتتان خیره شده اند. شاید بخواهید برای رفع این مشکل جراحی بینی انجام دهید.

چه باید کرد: صورت ما در طول زمان با رسیدن به بلوغ تغییر می کند. و اگرچه جراحی می تواند بینی شما را تغییر دهد اما ریسکهایی دارد. حتی بعد از جراحی هم بینی شما می تواند در طول زمان تغییر شکل دهد. آرایش کردن را امتحان کنید. هر چه پایه آرایش در اطراف بینی تیره تر باشد کوچکتر به نظر خواهد رسید. همچنین شاید شما بیش از اندازه انتقادی رفتار می کنید. گاهی ما زیبایی هایی را که داریم نادیده می گیریم.

کنار گذاشته شده اید

گروه ورزشکاران، هنرمندان و غیره و غیره. هر کسی در مدرسه شما در گروهی مثل این است به غیر از شما. شما بیرون انداخته شده اید.

چه باید کرد: شما به چه محافلی نیاز دارید؟ دوستانی را بیابید که علایق و ویژگی هایی مشابه خود شما دارند. دوستان واقعی کسانی هستند که شما را به این خاطر که صرفا به اندازه کافی شناخته شده نیستید یا لباسهای مناسب نمی پوشید ترکتان نمی کنند. آنها فقط به خاطر خودتان دوست دارند با شما رفت و آمد داشته باشند.

واقعیتهای روابط رومانتیک در سایبری

شما با کسی به صورت آنلاین چت می کنید که به نظر مهربان می رسد و می خواهد شما را از نزدیک ببینید آیا باید بروید؟

چه باید کرد: نه چون و اقعا نمی دانید که او کیست. متاسفانه، برخی از افراد دروغگوهای آنلاین خوبی هستند. هیچ گاه اطلاعات شخصی خود (مثل آدرس، شماره تلفن یا نام واقعی) را به دیگران ندهید یا راضی به ملاقات رو در رو نشوید. اگر کسی با شما رفتاری چندش آور داشت یا پاسخ منفی شما را قبول نمی کرد از صحبت کردن با او خودداری کنید و به والدین خود بگویید.

قطع رابطه رومانتیک

چگونه می توان به یک رابطه خاتمه داد بدون اینکه دل طرف مقابل را شکست؟

چه باید کرد: صادق باشید اما مهربان. رابطه رو در رو را قطع کنید اما تماس متنی را نه. بعدا در مورد این رابطه شایعه پراکنی نکنید. همان احترامی را به او بگذارید که دوست دارید او به شما بگذارد.

مشکلات مربوط به قاعدگی

دارید به کلاس می روید و ناگهان یکی از همکلاسی هایتان در گوشتان زمزمه می کند که لکه  ای قرمز پشت شلوارتان است. شما ناگهان در وسط کلاس پریود شده اید.

چه باید کرد: تی شرت خود را روی شلوار بیاندازید یا ژاکتتان را به دور کمرتان ببندید تا لکه را پنهان کنید و به معلم بهداشت یا یک معلم مورد اعتماد خود مراجعه  کنید. از این به بعد در قفسه خود در مدرسه یک شلوار اضافه برای چنین مواقعی داشته باشید و یا در موقع نزدیک شدن به زمان پریودی با خود چند نوار بهداشتی همراه داشته باشید تا دوباره این اتفاق برایتان تکرار نشود.

بوی بد دهان

بهترین دوست شما می گوید که دهانتان بوی بدی می دهد.

چه باید کرد: اگر دهانتان اغلب بوی بد می دهد حتما دندانهایتان را خوب مسواک نمی زنید و یا خوب نخ دندان نمی کشید. شاید هم به خاطر نوع غذایی باشد که برای شام خورده اید. دو بار در روز دندانهایتان را مسواک بزنید همین طور زبانتان را. آدامسهای نعنا و بدون قند را امتحان کنید. پشت دست خود را لیس بزنید و زمانی که خشک شد بو کنید متوجه میشوید که هنوز دهانتان بوی بد می دهد یا نه. اگر هیچ چیزی کمک نکرد به دندان پزشک خود مراجعه کنید.

والدینتان مثل یک کودک با شما رفتار می کنند

شما یک جوان دبیرستانی هستید و با این وجود والیدنتان طوری رفتار می کنند که گویی یک کودک سه ساله اید. همیشه به شما یادآور میشوند که زیپ کاپشن خود را ببندید یا شیرتان را بخورید. البته درست در جلوی دوستانتان

چه باید کرد: به آنها نشان دهید که چقدر مسئولیت پذیر هستید و در خانه در انجام کارها کمک کنید، همواره نمرات خود را در سطح بالا نگه دارید و شاید حتی بهتر باشد یک کار پاره وقت را بپذیرید.

حال بد

دوستانتان بیرون می روند اما همه آنچه که شما می خواهید انجام دهید این است که در رختخواب خود بپیچید و بخوابید. همیشه احساس می کنید حالتان بد است و نمی توانید تقصیر این حال بد را هم به گردن پریودیتان بیاندازید. دیگر هیچ چیز شما را خوشحال نمی کند.

چه کار باید کرد: اگر برای مدت دو هفته یا بیشتر احساس ناراحتی داشتید ممکن است افسرده شده باشید. به والدین خود بگویید. آنها می توانند شما را به یک درمانگر نشان دهند که می تواند تشخیص دهد چه اتفاقی برایتان افتاده است. صحبت کردن در مورد احساساتتان می توانند به شما کمک کند بسیار حس بهتری داشته باشید.

خورد و خوراک خطرناک

دوستانتان هر روز برای نهار بیرون می روند شما با آنها رفته سپس برگشته به دستشویی رفته و خود را مجبور می کنند که بالا بیاورند. به آنها می گویید که نگران این کار هستید اما آنها شما را نادیده می گیرند و حتی شما را تشویق به این کار می کنند.

چه باید کرد: این می تواند یک اختلال خورد و خوراک باشد که در نوجوانی رایج است. اگر به بالا آوردن ادامه دهید آسیب بدی به بدنشان خواهد رسید. اگر کسی به حرفهایتان گوش نمی داد با یک بزرگتر مشورت کنید. یکی از والدینتان، معلم یا مشاور مدرسه- تا بتواند به آنها کمکی را که لازم دارند ارائه دهد.

چربی شکم

فکر می کنید که چاقی شکمتان اولین چیزی است که هر کسی به آن توجه دارد.

چه باید کرد؟ واقیعت را بررسی کنید: آیا واقعا اضافه وزن دارید و یا خود را با مدلها، هنرپیشه ها و یا تصویر دیگر در رسانه ها مقایسه می کتید؟ اگر واقعا خارج از فرم هستید احساس بدی نداشته باشید- سعی کنید از یک رژیم غذایی بهتر پیروی کنید و فعالیت فیزیکی خود را افزایش دهید. در مورد دغدغه های خود با یک پزشک مشورت کنید.

زیاده روی در نوشیدن الکل

دوستانتان در نوشیدن الکل زیاده روی می کنند و شما نیز در مهمانی های آنها شرکت دارید و نگران این مساله هستید.

چه کاری باید کرد: با یک مشاور گفتگو کنید. هیچ گاه بعد از نوشیدن الکل رانندگی نکنید و در ماشین کسی که الکل نوشیده است و رانندگی می کند ننشینید.

شما در مدرسه قلدربازی کرده اید

شما در مدرسه کسی را اذیت کرده و اوقاتش را تلخ کرده اید. حالا او به مدیر مدرسه گفته است.

چه باید کرد؟ شما نباید برای کسی قلدربازی کنید. مسخره کردن و شایعه پراکنی در مورد دیگران نیز کار بدی است. فکر کنید اگر کسی با شما چنین رفتاری داشته باشد چه حسی دارید. با یک مشاور صحبت کنید و از او کمک بخواهید تا این عادت را ترک کنید و دیگر برای کسی قلدر بازی در نیاورید حتی اگر منظورتان هم این نبوده باشد.

طراحی لباس

لباسهای دوستانتان خیلی پر زرق و برق است اما کمد لباسهای شما بیشتر ناامید کننده است تا جذاب.

چه باید کرد: می توانید از فروشگاههایی که تخفیف دارند یا مغازه های دست دوم فروشی خرید کنید و یا حتی خودتان لباسهایتان را طراحی کنید. لباسهای خود را با دیگران مقایسه کنید و ببینید چه لباسهایی به شما حس بهتری می دهد و با توجه به بودجه خود خرید کنید.

انتشار پیامها

یک پیام عاشقانه برای دوست پسر خود ارسال کرده اید و او آن را به همه دوستانش و دوستان مشترکتان نشان داده است. حالا همه در مورد شما صحبت می کنند.

چه باید کرد: هر چه را که نمی خواهید منتشر شود برای دیگران نفرستید. زمانی که چیزی را  ارسال کردید دیگر از کنترل شما خارج میشود. اگر این اشتباه را مرتکب شدید از والدین با مدیر مدرسه خود کمک بگیرید.

فشار والدین

والدینتان از شما انتظار دارند: درس بخوانید، سرتان را بیاندازید پایین و راه بروید، در تیم ورزش مدرسه تان باشید، ساز بنوازید و یک کار نیمه وقت داشته باشید. شما زیر بار این انتظارات له شده اید.

چه باید کرد: اگر اغلب احساس استرس و اضطراب می کنید حتما فشار زیادی به شما وارد میشود. با والدین خود صحبت کنید و بگویید که نیاز به یک زنگ تفریح و استراحت دارید. مطمئن شوید زمان کافی برای خوابیدن، خوردن و رابطه برقرار کردن با دوستان خود را دارید. اگر فشار بر شما خیلی زیاد شد و صحبت کردن با والدینتان اثری نکرد با مشاور خود موضوع را مطرح کنید.

حسودی به خواهر و برادرها

حس می کنید برادر و یا خواهرتان بیشتر مورد توجه پدر و مادرتان هستند.

چه باید کرد؟ ممکن است پدر و مادرتان خود این تفکر را نداشته باشند که با شما به گونه متفاوتی رفتار می کنند. احساس خود را با آنها در میان بگذارید. اگر باز هم قبول نکردند از یک بزرگتر دیگر بخواهید که با آنها صحبت کنند مثلا یکی از اقوام یا مشاور مدرسه.

دزدی از فروشگاه

هر زمانی که با بهترین  دوستانتان به خرید می روید آنها چیزی را می دزدند. چه باید کرد: به دوستتان بگویید که به نظرتان دزدیدن چیزی کار بدی است. اگر این کار را متوقف نکردند رفیق دیگری برای خرید کردن بیابید. اگر هر زمان که با شما هستند این کار را در هنگام خرید تکرار کنند ممکن است شما را نیز به دردسر بیاندازند.

والدینتان به شما اجازه رانندگی نمی دهند

بالاخره گواهی نامه خود را گرفتید اما والدینتان قوانین زیادی برایتان تعیین کرده اند که با خود فکر می کنید شاید بهتر باشد اصلا رانندگی نکنید.

چه باید کرد: در حال حاضر اگر می خواهید رانندگی کنید باید از قوانین آنها پیروی کنید. آنها قطعا فقط به فکر ایمنی شما هستند. در طول زمان می توانید اعتماد به نفس آنها را به خود جلب کنید.

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است