معرفی اطلس آناتومی دیجیتال

معرفی اطلس آناتومی دیجیتال

سال های زیادی از زمانی که برای اولین بار پا به سالن های آناتومی گذاشتیم میگذرد اما همه ما آن روز را با همه خاطرات خوب و بدش به خاطر داریم. همه ما برای تمام بیمارانی که بدن های خود را در راه علم اهدا کردند و به ما فرصت دادند که یکی از مهمترین مهارتهایی که هر پزشکی بدان نیاز دارد را بیماوزیم ارزش و احترام زیادی قائل هستیم. در روزهای کاری حتی یک روز هم بدون مراجعه به آناتومی که در نخستین سالهای ورود به دانشکده پزشکی آموختیم نخواهد گذشت.
چگونه می توانیم اطلاعات خود را در عصر دیجیتال به روز نگه داریم؟
برخی از پزشکان هنوز هم اطلس های عظیمی مانند Netter’s و Hollinshead را در مطب های خود استفاده می کنند اما این کتابها در اتاق معاینه و هنگام برخورد با بیمار در دسترس نیستند. بنابراین ما در این مطلب برنامه هایی را به شما معرفی خواهیم کرد تا بتوانید با یک جستجوی ساده در گوشی تلفن همراه خود با هر سیستم عاملی به مطالب آناتومی دسترسی پیدا کنید.
اطلس دیجیتال VisibleBody در بین پزشکان بسیار مشهور است و در تشخیص بیماری ها و آموزش به بیمار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. برنامه های آناتومی بسیاری ارزیابی کردیم و نتیجه نهایی این بود که VisibleBody بهترین برنامه می باشد. هم اکنون این برنامه به علت امکانات و عملکردهای بی شماری که دارد به پرکاربرترین برنامه آناتومی بدل شده است. قیمت این برنامه حدود 25 دلار می باشد.
اما اگر میخواهید هزینه کمتری برای بهره مندی از یک برنامه آناتومی هزینه کنید پیشنهاد ما برنامه John Hopkins می باشد که با قیمتی کمتر از 10 دلار نمای 36 بعدی بی نظیری از بدن را ارائه می دهد که نظیر آن را در هیچ کتابی نخواهید یافت.
Hopkins همچنین برنامه های برجسته دیگری را نیز عرضه کرده است مانند ABX Guide که برنامه انتخابی مادر زمینه بیماری های عفونی می باشد.

منبع:

http://www.imedicalapps.com/2017/05/johns-hopkins-muscle-anatomy-3d

ویراستار: هانیه گنجعلی